Як приватність зміниться у 2017 році

У наш час конфіденційність та приватність поступово перетворюються на раритети з минулого. З одного боку, цим питанням приділяється більше уваги, з іншого – розвиток технологій сам по собі вбиває ці поняття. Розвиток ІТ можна порівняти з потужнім танком, проти якого слабенькі паростки конфіденційності та приватності просто не можуть встояти. Проте в наших силах захистити ті залишки приватного життя, які ще не встигли потрапити під гусінь цього танку.

У 2017 році і сприйняття приватності, і підходи до її реалізації будуть змінюватися.

Все більше компаній розуміють, що приватність (конфіденційність) допомагає росту бізнесу. Це відбувається, перш за все, за рахунок зміцнення довіри громадськості до бренду – до компанії, яка поважно ставиться до персональних даних своїх клієнтів. Щоб не відставати від попиту на приватне життя і дотримуватися закону, компанії у цьому році стануть більш залежними від програмних інструментів забезпечення приватності.

Зокрема у 2017 році можна буде спостерігати ріст використання певних інструментів захисту та забезпечення приватності.

1. Програмне забезпечення відображення даних (Data Mapping software), яке буде використовуватися для надання допомоги держслужбовцям у вирішенні задачі розробки карт конфіденційності та безпеки даних.

2. Програмне забезпечення для автоматизації оцінки загроз (Assessment Automation software), яке буде складатися з безлічі інструментів, за допомогою яких фахівці зможуть оцінити та від слідувати риски втрати конфіденційності для їх компаній.

3. Програмне забезпечення автоматизації процесів, як і раніше, буде використовуватися для економії затрат часу і грошей, але воно матиме покращені функції приватності та безпеки. Завдяки цьому ПЗ багато компаній зможуть покращити свою кібербезпеку та конфіденційність даних.

4. Multi-Scan Technology: це інструменти, які об’єднують відразу декілька антивірусів та анти шпигунське ПЗ в одній оболонці. Такі рішення дозволяють використовувати до 20 антивірусних інструментів в одному.

Хоча не всі з цих наведених прикладів ПЗ є новими, у 2017 році вони будуть активніше використовуватися саме для забезпечення конфіденційності.

Зміни в законодавстві

Перша Директива про захист даних Європейського союзу була написана в 1995 році. Її метою був аналіз серйозних технологічних досягнень, які відбулися за останні два десятиліття. В останні роки у Європі розробляється нове законодавство стосовно персональних даних. Мова йде про акт про захист персональних даних (GDPR — General Data Protection Regulation). Цей документ буде розроблено, прийнято і впроваджено в 2017 році. Наслідки його прийняття зачеплять не лише Європу, але й Канаду та США.

Люди стали більше знати про ризики та небезпеки, які можуть виникнути в їх індивідуальному приватному житті. Через це і бізнес, і державні регулятори будуть по-новому відноситися до захисту даних у 2017 році. Адже відсутності належної конфіденційності та захисту даних може мати вплив на довіру до бізнесу споживачів, в тому числі і з точки зору фінансових і репутаційних втрат.

Відкритий світ даних

У той час як в 2016 році, більшість систем аналізу великих аналізу даних належали великим компаніям, 2017 рік дозволить організувати відкритий доступ до цих даних для всіх. Це дозволить підвищити якість аналізу даних, але водночас погіршить ситуацію з їх конфіденційністю.

Активізація роботи з великими даними та інструменти їх аналізу дозволять компаніям приймати більш обґрунтовані бізнес-рішення. Нові технології також дозволять вченим, прогнозистам, соціологам та іншим фахівцям обробляти великі і різноманітні набори даних. Проте компанії, які беруть участь у світі відкритих даних, повинні гарантувати, що вони забезпечать їх безпеку – дані в цьому світі «відкритих даних» повинні бути не лише точні й достовірні, але й достатньою мірою захищені.

Три основних прогнози щодо приватності у 2017 році можна сформулювати наступним чином:

1. Розвиток ІТ неможливий без уваги до приватності. Все більше і більше компаній будуть приймати більш жорстку політику конфіденційності.

2. Очікується реалізація захисту персональних даних в інтересах прийняття майбутніх законодавчих змін.

3. Принципи аналізу даних стануть в авангарді сфери дослідження конфіденційності та приватності.